Důvody proč zvolit značkové sluneční brýle

V poslední době se značkové sluneční brýle staly nezbytným příslušenstvím pro téměř každého z nás. Nechceme používat sluneční brýle pouze na letní sezónu na pláži nebo na hory, ale dnes jsou běžně používány jako módní doplněk po celý rok. Módní sluneční brýle nejsou jen výsadou filmových hvězd, sportovců a jiných celebrit, ale staly se součástí image i obyčejných lidí.

Nezapomínejte, že hlavním úkolem slunečních brýlí, by měla stále zůstat ochrana našich očí před škodlivým ultrafialovým zářením, proto není třeba na kvalitě šetřit. V opačném případě si můžeme také poškodit náš zrak. Pokud jde o sluneční brýle, estetický design musí být v souladu s vysokou funkčností. Dobré sluneční brýle fungují jako ochrana před škodlivým slunečním zářením i jako estetický doplněk.

UV filtr a sluneční brýle

V prvním případě sluneční brýle by měly mít dostatečný UV filtr, který absorbuje sluneční záření. Měli byste si uvědomit, že sluneční brýle nejen musí mít vysokou kvalitu UV filtru, ale měly by splňovat i další velmi důležitá kritéria. Velmi důležitým kritériem je například kvalita čoček. Materiály používané při výrobě čoček a rámu. Jsou známé různé alergie, zejména na kovové slitiny rámů na brýle, které dráždí pokožku. Dají se také vybrat brýle, které mají nastavitelné nosníky a je možné je nastavit přesně na obličej.

Intenzita a barevnost čoček značkových slunečních brýlí také hraje důležitou roli a proto je nutné zvážit, kde a při jakých situacích budete nosit brýle. Nekvalitní sluneční brýle mohou způsobit stejné zdravotní problémy jako v případě špatných dioptrických brýlí. V důsledku slunečního záření se zornice oka rozšíří a v případě, že sluneční brýle nemají UV filtr, pak záření vstupuje do oka mnohem snadněji a může způsobit šedý zákal čočky a další nevratné změny.

Nejčastěji používané UV filtry jsou označeny číslem 3 nebo 2.

Filtry 0 a 1 jsou použity pouze pro sluneční brýle, které jsou určeny do prostředí s malou intenzitou slunečního světla jako je interiér, nechrání oči dostatečně. Sluneční brýle s filtrem číslo 4 poskytují nejvyšší ochranu a jsou určeny pro dovolené u moře nebo na do horských podmínek, kde je intenzita slunečního záření nejvyšší. Nejsou vhodné pro řídila, protože snižují kontrast barev. Stupeň filtru určuje množství absorpce světla, což znamená – vyšší stupeň filtru nižší míru oslnění.

Barva čočky a sluneční brýle

Značkové sluneční brýle mají i jiné funkční vlastnosti. Polarizační čočky absorbují odražené světlo a jsou vhodné pro řidiče. Hnědé odstíny skel slunečních brýlí zvyšují kontrast vnímání. Žluté a oranžové čočky jsou vhodné do deštivého a mlhavého počasí, šedo-zelená barva čočky je vhodná do podmínek u moře. Je ideální, když sluneční brýle mají i antireflexní vrstvu na vnější straně povrchu skel.

Značky slunečních brýlí

Pokud jde o estetickou stránku při výběru značkových slunečních brýlí, dnes máme na výběr z velkého množství firem a značek, které inovují své produkty doslova na denní bázi. Je jen na vás, co se vám líbí a co vám sluší. Pokud jste typ člověka, který podléhá módním trendům pak budete pravděpodobně vždy vyhledávat nejnovější novinky z převážně módních značek jako Diesel, Guess, Police, Armani … pokud jste konzervativnější, pak budete preferovat značky jako Ray-Ban, Persol, Jaguar, Rodenstock, Serengeti, atd. Také najdete nespočet sportovních značek jako Red Bull, Rudi Projekt, Adidas, Nike nebo elegantní a luxusní značky Daniel Swarovski, Cartier, Fred …

Současné módní trendy

Každý z nás si může vybrat účes, make-up, oblečení a doplňky, které formují vaši osobnost.
Lidé by se měli cítit pohodlně a zároveň do určité míry přiměřeně upoutat svým vzhledem. Totéž platí i pro sluneční brýle. Není to jen ochranná pomůcka proti slunci, ale také specifické příslušenství, které odráží vaši osobnost. Jejich design podléhá módním trendům jako ostatně každý módní doplněk.

Oči a brýle poutají naši pozornost na první pohled již při prvním kontaktu s jinou osobou. Proto sluneční brýle mohou být identifikovány jako hlavní tvůrce prvního dojmu. Velikost, tvar, barva, materiál a značka určují, zda jsou brýle „IN“. Módní trendy v optice, stejně jako v oblečení, mají své „retro“ období a vracejí se v různých variacích. Cyklicky se vracejí velké maxi tvary s oblými tvary slunečních brýlí, retro tvary z osmdesátých let a pilotní sluneční brýle. Každé sezóně také dominuje určitá barva. Pokud vám akorát nesluší tvar módních brýlí, vždy to můžete dohnat výběrem správné barvy.

Velké a kulaté značkové sluneční brýle

Jak před pár lety bylo velmi obtížné najít oválné tvary slunečních brýlí a vše bylo pod úhlem, bude to letos přesný opak. V nabídce najdete převážně oblé a kulaté a oválné tvary. Nezapomínejte ale, že brýle by měly v první řadě slušet vaší tváři. Pokud vám i oblé tvary zrovna nesluší, trendoví výrobci mají řešení například v podobě přiměřeně zoablených hranatých tvarech, které stále budou „IN“.

Módní značkové sluneční brýle

Retro značkové sluneční brýle jsou „IN“

Pokud máte stále brýle ze 60. nebo 70. let ukryté někde v šuplíku, takže to je možná čas, abyste je provětrali. Můžete tak ušetřit několik Eur. Nikdo je nebude považovat za staromódní. Retro styl lze nalézt téměř ve všech známějších značkách jako Chanel, Tom Ford, Giorgio Armani, Bvlgari a další. Nemluvě legendárním modelu Original Wayfarer od značky Ray-Ban.

Pilotky jsou věčné

Tento typ brýlí jistě zná každý. V některých variacích je na trhu více než 70 let a možná dalších 70 let stále ještě bude. Pokud zmíníme tento typ, každý si představí značku Ray-Ban. Tato značka byla u zrodu tohoto typu slunečních brýlí. V současné době, to není jen Ray-Ban kdo vyrábí pilotky, ale téměř každý výrobce slunečních brýlí má variantu inspirovanou tímto modelem. Například pilotky do Dolce Gabbana, Diesel, Guess jsou velmi populární.

sluneční brýle - pilotky

I tento typ brýlí se nehodí velmi dobře mnohým lidem. Každý, kdo chce být prostě „IN“ si musí najít přiměřený varianta menších, širších, větších, užších … Značky jejich nabízejí nespočet, aby sedli různým typům tváří. Je třeba být jen trpělivý při hledání.

Barvy a brýle

Pokud jde o barvy obrub a slunečních brýlí – plasty nabízejí bezkonkurenční možnosti barevných odstínů a vzorů (puntíky, pruhy, čtverce) nebo obrázků. Klasická jednobarevná černá a hnědá barva budou vedle nich stát trochu stranou, i když nikdy nic nezkazíte výběrem těchto barev. Brýlím dominuje i zabarvení čoček, jejichž je také poměrně dost. Pokud nehledáte vysloveně nějakou konkrétní barvu čoček, může být pro vás zajímavé tónovaná čočky. Například tmavé barvy na horním okraji a světlejší nebo jasné barvy na spodním okraji, které působí vždy velmi elegantně. Nemá to vliv na vnímání barev ve světlých tónech a navíc vidíte do očí nositele těchto brýlí. Častěji najdete tento variantu čočky v dámských modelech.

A ještě jedna rada na závěr. Některé modely výrobci doslova přehánějí, aby zvýraznily svůj záměr. Pokud máte pocit, že jsou pro vás trochu divné, to je v pořádku. Záleží jen na vás, kolik dokážete tolerovat. Taková je dnešní …

Označeno , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *